Erfanic Texts’ Effectiveness From Vahab Ben Monabah’s Legends

برخی مطالعات مشاهده ای ارتباط بین مصرف یک فنجان (240 میلی لیتر) آب پرتقال 100 درصد و افزایش وزن به میزان 0.5 تا 0.75 پوند (0.2 تا 0.3 کیلوگرم) را نشان داده اند. افراد بسیاری در جهان به میزان کافی در روز میوه مصرف نمی کنند که دو فنجان (حدود 500 میلی لیتر) در روز برای یک فرد بزرگسال است. پتاسیم، از جمله آخرین مواد معدنی پر اهمیتی است که با خوردن پرتقال به آن دست پیدا میکنید. در حالی که در نواحی شمال ایران به ویژه مازندران، انواع و اقسام گوناگونی از پرتقال کشت و برداشت میشود. مدت زمان جذب قرص آهندلیل این کار، تاثیر اسید فولیک بر کاهش نقایص مادرزادی لوله عصبی (NTD)، کاهش شیوع هموسیستئین بالا (که ریسک فاکتور بیماری های قلبی عروقی است)، کاهش شیوع سرطان ها و آلزایمراست که طی مطالعات متعددی به اثبات رسیده است.

رقیق کردن آب پرتقال لزوما خطرات این نوشیدنی برای دندان ها را کاهش نمی دهد، اگرچه در کاهش کالری دریافتی موثر است. پالپ که پردازش بیشتر پس از استخراج از میوه را پشت سر گذاشته نیز به برخی انواع آب پرتقال افزوده می شود. خوب است بدانید که طبق گفتهها نهال انگور بلک سیدلس بیش از 100 سال عمر میکند. اگر بیند كه انگور در معصر با اهل و عیال می فشرد، دلیل كه وی را و عیال وی را در خدمت سلطان منفعت رسد. اگر از سردرد ناشی از بیماری رنج می برید، آب انگور برای کاهش سردرد، راه حل مناسبی را برای شما فراهم می کند.

این امر نظم دفع را تقویت کرده و از بروز یبوست جلوگیری می کند. سـوال : سلام.چندبار برای من این حالت پیش اومده که انگشت شست و اشاره من در هر دو دست حالت سر شده و ورم کرده و سفت میشه و درد گزشی داره بعد از مدتی حل میشه.دلیلش رو میتونید بگید؟ علت این مسأله آن است که از انگور بعد از هضم شدن در بدن فروکتوز (شیرین کننده ی طبیعی موجود در میوه ها و عسل) آزاد می شود. علاوه بر این ، ویتامین های B6 ، B12 و C در کاهش خستگی و روند طبیعی متابولیسم تولید انرژی بدن نقش دارند.

هر میوهای دارای خواص خاص خود است؛ اما خواص پرتقال بسیار زیاد است از سلامت بدن و قلب و عروق گرفته، تا سلامت پوست و مو! این ولسوالی دارای معادن سرشار سنگ مرمر، سنگ گرینیت، سنگ رخام و معادن گچ و سرب است. طعم ترش پرتقال مدیون وجود اسید سیتریک و ترکیبات سیتراتی است. تحقیقات نشان داده که اسید سیتریک و ترکیبات سیتراتی موجود در پرتقال نقش به سزایی در پس زدن سنگ کلیه و ممانعت از تشکیل آن دارند.

فولات، نام دیگری از اسید فولیک یا ویتامین ب ۹ است. ب ۱ نام دیگر تیامین است که همانند همتای ث خود، به مقدار کافی در پرتقال وجود دارد. این پرتقال به واسطه طعم تلخی که داشت، در پیوند با دیگر درختان به تدریج تا اوایل قرن پانزدهم، طعم شیرینی به خود گرفت. پرتقال غنی از مواد مغذی همانند ویتامین آ، ویتامین ث و پتاسیم است که هر یک به عنوان محافظ چشم در برابر آسیبهای رادیکال آزادی شناخته میشود.

پرتقال دارای ترکیبات فلانوئیدی همانند هسپریدین که قبلاً به آن اشاره کردیم است. همانطور که مشاهده کردید پرتقال دارای مقدار زیادی فیبر، ویتامین ث، تیامین، فولات و آنتیاکسیدان است. یک پرتقال بزرگ به اندازه ۱۸۴ گرم، دارای حدوداً ۱۸ درصد از نیاز روزانه شما به فیبر است. با این وجود، مقدار مواد مغذی آب پرتقال اگر طی روند پردازش و ذخیره از بین نروند می تواند بیشتر نیز باشد. در نهایت، پیش از بسته بندی، آب پرتقال هایی که در زمان های مختلف گرفته شده اند ممکن است ترکیب شوند تا تغییرات در کیفیت به حداقل برسد.

بدین منظور در رمضان 91/710م نیروی کـوچکی مـرکّب از پانصد رزمنده مسلمان که صدتن از ایشان سواره بودند، باگذر از تنگه، از سبته بـه «شـبه جزیره ایبریا» در آمدند. هر چقدر قند مصرفی از مواد غذایی با سرعت کمی دریافت شود، بدن فرصت کافی به منظور ساختن و تولید انسولین اضافی در اختیار خواهد داشت. آب پرتقال در تمام طول سال در دسترس است و گزینه ای خوب برای تامین سهم میوه مصرفی روزانه محسوب می شود. لذا خوردن آب پرتقال زیاد میتواند موجب چاقی و افزایش قند خون شود.

متاسفانه، طی این فرآیندها ترکیباتی که عطر و رایحه پرتقال را موجب می شوند نیز از بین می روند. کتاب های اکو یک مجموعه 3 جلدی هستند که روایتگر جذابترین اتفاقات دوران نوجوانیاند! برای تقویت خاک می توان از کود های مخصوص مرکبات در ترکیبات آن استفاده نمود . پرتقال، میوهای از تیره مرکبات است. یکی از تفاوتهای بزرگ آب پرتقال و میوه پرتقال، درصد کم فیبر در آب پرتقال است. رنگ زرد پرتقال، نشانگر وجود ترکیب فنولی مهمی با عنوان فلاونوئید است. دو گونه مهم از فلاونوئید به نامهای هسپریدین و آنتوسیانین در پرتقال وجود دارد. پرتقال از پیوند دو درخت مشابه یعنی نارنگی و گونه دیگری از سیاه ریشهها به وجود آمده است.

میتوان گفت انواع پرتقالها بر اساس منطقهای که گونه خاصی در این بیشتر کشت میشود، نامگذاری میشوند. در نت پایانی هم رایحه تونکا، بنزوئین و امبر وود (کهربا) سبب تشکیل بوی مطبوع شکلاتی مانندی در آن میشوند که با اضافه شدن رایحه شیرین و معطر مُشک سفید به ترکیب نت پایانی، بر ماندگاری این نت بسیار میافزاید؛ به نحوی که نت پایانی پایدارترین رایحه این عطر میشود و مدتها بعد از بین رفتن سایر رایحهها همچنان مشام شما را مینوازد. پرتقال عمدتاً از آب و کربوهیدرات تشکیل شده است و مقدار جزئی پروتئین، چربی و همچنین کالری دارد. لارو ها از شاخه ها، گل ها و میوه های تازه تشکیل شده تغذیه می کنند و باعث ریزش میوه می شوند.

آنتوسیانین یکی دیگر از زیرمجموعه های پراهمیت فلاونوئید ها است. هسپریدین زیر مجموعه اصلی زردینه ها یا فلاونوئید های موجود در پرتقال است. ابتدا، پرتقال ها شسته شده و توسط یک دستگاه زیر فشار قرار می گیرند. برخی از میوه هایی که باید ابتدا از دادن آن ها به نوزاد پرهیز کنید عبارت اند از:توت فرنگی، پرتقال و گریپ فروت. از آن جا که اکنون و در این مقال, مدار و محور بحث خود عدالت نیست و بر آن نیستیم که وارد بحثهاى فرعى عدالت شویم, از آنها, چشم مى پوشیم و بحث از آنها را به مجال دیگرى وا مى گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید