چـرا خـود نیـامد بـه میــدان مـن؟

ضمنا جابجایی عرضی کل گاوآهن نسبت به مکانیسم اتصال جلوی قاب و یا نسبت به ميله عرضی نیز میتواند در مقادیر مختلف فاصله بین چرخهای تراکتور، عرض کار را تصحیح کند (شرط ۱). گاوآهن سوکی(برگردان دار) خاک را بطورکامل زیر و رو کرده، خاک سطحی را به زیر و خاک عمقی را به سطح می آورد. یک گاو شیرده پس از زایمان،تا کل آمدن بعدی،مقدار شیرش کم کم زیاد می شود.اما بعد از کل آمدن،مقدار شیردهی آن کم می شود دراین حالت باید دو ماه پیش از زایمان،شیر گاو را مخصوصاً خشک کنید. برای جلوگیری از تلفات گاوهای شیرده و بهره برداری مناسب از آنها،آشنایی با «اصول درست تغذیه و نگهداری گاوهای شیرده» بسیار لازم است.

داشتن گاو شیری برای هرروستایی اهمیت وارزش زیادی دارد، اما نگهداری وتغذیه گاو شیری به آگاهی و مراقبت زیادی نیاز دارد.می دانید که هرساله صدها گاو شیرده به دلیل ناآگاهی ورعایت نکردن روش های درست تغذیه و نگهداری تلف می شوند وبه همین خاطر زیان های فراوانی به روستاییان کشور وارد می شود. ج کردن کود به راحتی قادر به وارد شدن به زير جايگاه باشند. باید دقت داشته باشید که ساخت هر نوع کنسانتره اعم ازدام، طیور و آبزی، نه تنها نیاز به تخصص داشته بلکه باید از تجهیزات و دست آوردهای تکنولوژی کافی بهره مند باشد.

ملاس چغندرقند: ملاس ماده ای انرژی زا است که ازمازاد کارخانه های قند به دست می آید. اما این که بخواهیم آن ها را تحت فشار قرار دهیم تا چیزی بیاموزند و درکشان از اطرافشان بهتر شود کار بسیار اشتباهی است چرا که باید بگذاریم کودکی کنند و خودشان کم کم و به آرامی همه چیز را فراگیرند .بنابراین وظیفه ی ما علاوه بر مراقبت از کودکانمان ، فراهم کردن راه ها و دراختیار گذاشتن وسایلی است که به تعلیم و تربیت هر چه بهتر کودک کمک میکنند . دراین حالت معمولاً روزانه 100 تا 300 گرم کنسانتره دراختیار دام قرار می دهند و سپس قوچ اندازی انجام می گیرد.

مقدار اوره درکنسانتره معمولاً درحدود 1 درصد می باشد. باید یادآور شد که 60 درصد رشد جنین درهمین 6 هفته صورت می گیردوچون وزن بره درزمان تولد با رشد بره، بعد از تولد رابطه مستقیم دارد، لذا مصرف کنسانتره اقتصادی ترین روش تولید است. روستاییان عزیز بهتر است که درتغذیه گاو از چند نوع خوراک با هم استفاده کنید و توجه داشته باشید که خوراک ها بدون کپک زدگی باشند. می دانید که هر چه خوراک خوب و مرغوب به گاو بدهید،به همان اندازه شیر بیشتر و بهتری بدست خواهید آورد. همچنین می دانید که تولید شیر یک گاو از اواسط آبستنی به تدریج کم می شود،تا اینکه شیر گاو توسط گاودار خشک می شود.

پس از زایمان با وجود اینکه رحم به حالت طبیعی خود برمی گردد و میزان مصرف علوفه، بتدریج افزایش می یابد ولی این مقدار تکافوی میزان تولید شیر را نمی کند، درنتیجه باید حداقل 55 درصد جیره غذایی گاو را کنسانتره تشکیل دهد تا علاوه بر رسیدن به اوج تولید، علیرغم اشتهای کم حیوان، تامین کننده نیازهای دام نیز باشد. در طول سال از برنامه ی تغذیه ای که اقتصادی و متعادل شده باشد و بتواند نیازهای حیوان را برآورده نماید استفاده کنید.

طول حاملگی این حیوان نه ماه بوده و غالباً تکقلوزا است، اگر چه دوقلوزایی و چندقلوزایی نیز گاه دیده میشود. اگر شما قصد خرید یک گوسفند گوشتی 50 کیلویی را داشته باشید، و قیمت روز برای کشتار 50,000 هزار تومان باشد، کافیست این دو عدد را به هم ضرب کنید. دوران آبستنی این نژاد تقریباً ۱۴۴ روز بوده و از همه گوسفندان دیگر کوتاهتر میباشد. ۶- حداقل میزان توصیه شده علوفه در ماده خشک جیرههای غذایی ۴۰ تا ۶۰ درصد میباشد.

البته دریک قلوزاها تغذیه با کمتر از 50 درصد کنسانتره برای مدت 6 هفته بعد از زایمان را می توان ادامه دارد. چنانچه بخواهیم ساخت کنسانتره را توضیح دهیم باید بگوییم که اختلاط نسبی خاص ازمواد خوراکی با یکدیگر می باشد. اوره: اوره به عنوان جانشین پروتئین، ازمواد ازته ساده وارزان قیمت می باشد که درسیستم گوارشی گاو تبدیل به پروتئین می شود. دربیشتر موارد دامدارانی که به اختلاط این مواد مبادرت می ورزند، به دلیل عدم آگاهی درست از نیازمندیهای دام، مشخصات هریک ازمواد خوراکی مورد مصرف و اثر مواد بر روی یکدیگر، نسبت های مربوطه را رعایت ننموده و درنتیجه ثمره خوبی نیز از دسترنج خود دریافت نمی نمایند.

نمک: جهت تامین مواد معدنی مورد نیاز دام وهمچنین تحریک اشتهای دام به کار می رود و از سنگ نمک تهیه می شود. گریه و بیقراری باعث تحریک راه هوایی شده و منجر به وخیمتر شدن مشکلات تنفسی میشود. یعنی تغذیه صحیح باعث بالارفتن تولید شیر شده ودرزمان کاهش شیر، این کاهش با افت کمتری ادامه خواهد یافت. مصرف یونجه باعث می شود که شیر پرچربتر شود واگر درجیره غذایی روزانه گاو مقداری از یونجه کم کرده و به جای آن از خوراک دانه ای یا کنسانتره استفاده کنید،مقدار شیر تولیدی زیاد شده وشیر کم چربتر خواهد شد. دراینجا ارزش غذایی یکایک خوراک هایی را که برای گاو مفید است ، بررسی می کنیم.

ابتدا برای شروع پرواربندی باید گوساله هایی بین 100 الی 150 کیلوگرم تهیه نموده و پس از مدت دو هفته ای جهت عادت پذیری دام از جیره های استانداردی که توسط جیره نویس معرفی می شود استفاده نمود. معمولاً جیره گاو شیری از 40% علوفه و 60% کنسانتره تشکیل می شود. معمولاً سه هفته قبل از قوچ اندازی درگله از کنسانتره دامی به منظور بالا بردن میزان بره زایی میش استفاده می شود که به این عمل فلاش کردن (فلاشینگ) می گویند. است که ترکیب آنها به نسبت کم- درفرمول های خوراک مواد معمولاً از 1% تجاوز نمی نماید- و البته وجودشان بسیار ضروریست.

درصورت تداوم مصرف خوراک جدید یا عادت یافتن دستگاه گوارش دام، این تغییرات برطرف شده و تولیدات دام اندک اندک رو به فزونی خواهد گذاشت. درمواردی که ضروریست تغییرات جیره سریعاً اعمال گردد، باید از واکسن آنتروتوکسمی استفاده نمود. اگر تغییرات تدریجی باشد این مورد هم مشاهده نمی شود. چون کنسانتره های تولیدی برای دامهایی با تولیدات مختلف ونیاز های متفاوت تهیه شده، توصیه می شود از کنسانتره ای که دارای نزدیک ترین مشخصات به نیاز غذایی دام مورد پرورش شماست استفاده نمائید. اما بزرگترین مشکل درزمان اختلاط آن با سایر مواد امکان یکنواخت و همگن نمودن آن درکنسانتره های تولیدی می باشد.

توصیه می شود درماههای سرد سال درجیره های مصرفی ا زمقداری ملاس چغندر ویا نیشکر برای تامین کسری انرژی مورد نیاز دام استفاده شود، اما میزان آن ازحد متعارف بیشتر نشود. با وجود اینکه نظریه های مختلفی در مورد نحوه واکسیناسیون گوساله های تازه متولد شده وجود دارد از جمله این که بهتر است گوساله ها را در همان ابتدای تولد واکسینه نکرد و بعد گذشت مدتی این کار را انجام دارد اما به هرحال بهتر با مشورت دامپزشک حتما صورت گیرد . تلیسه آبستن، گاو شیری (حداکثر 8 ساله)، گوساله نر و ماده (3-9 ماهه و 9-15 ماهه) و گاو نر تخمی، که در واحد های دامداری سنتی و بهداشتی نگهداری می شود.

ذرت سیلویی وکاه نیز از علوفه های دیگری هستند که می توانید به جای یونجه تا حدودی آنها را مورد استفاده قراردهید.البته باید توجه کنید که کاه ارزش غذایی پایینی دارد.بنابراین بهتر است به صورت غنی شده مصرف شود. ملاس از نظر انرژی وموادقندی غنی می باشد وباعث خوشخوراکی و چسبندگی دانه های ریز و پودری مثل ویتامین های موجود درکنسانتره می شود. از نظر رطوبت، هرسه کیلو سیلوی ذرت تقریباً برابر با یک کیلو علوفه خشک می باشد. بنابراین پیشنهاد می گردد درصورتی که ذرت سیلو شده وجود ندارد، به جای هر سه کیلو سیلوی ذرت علوفه ای 5/1-1 کیلوگرم به میزان علوفه خشک جیره افزوده شود.

دربره پرواری بعد از دوره شیر خواری، بره ها با جیره های حاوی 80 تا 90 درصد کنسانتره تغذیه می شوند تا به وزن مناسب کشتار برسند. توجه داشته باشید که فعالیت مجموعه های شیپ در راستای ارائه دام کشتار می باشد و تمامی گوسفندان این مجموعه از دسته گوشتی هستند تا بازدهی بیشتری داشته باشند. هر آنچه که برای خرید آسوده و لذت بخش انواع دام زنده به آن نیاز دارید را ما فراهم کرده ایم . اخیراً دیده شده که برخی از دست اندرکاران بخش دامپروری با اقدام به تولید مخلوطی از چند ماده خوراکی ادعای تولید کنسانتره داشته و برخی از دامداران ساده دل و زود باور با خرید از محصولات غیر استانداردآنها فریب خورده و بناچار دچار خسران و خسارت گردیده اند.

شاید این سوال برای بسیاری از افراد که با کنسانتره سرو کار دارند پیش آمده باشد که اصولاً اگر ساخت کنسانتره تنها اختلاط برخی از مواد خوراکی است، چرا دامداران ، خود مبادرت به تهیه آن نمی نمایند؟ شاید از خود بپرسید که چه چیزی گاوهای این نژاد را “ایده آل” می کند. این واکسن زمانی که حیوان از اصطبل برای چریدن علف سبز به دشت انتقال می یابد تزریق می شود. بنابراین شما باید نژاد گاو خود را از نظر میزان و مقدار شیردهی خوب بشناسید و سپس با مشخص کردن زمان زایش قبلی و وضع آبستنی گاو،خوراک مناسب را برای آن فراهم کنید؛ تا هم شیر کافی بدست آورید و هم درمصرف خوراک گاو صرفه جویی کنید .

چرا که میزان رشد روزانه گوساله های پرواری رابطه مستقیم با میزان مصرف خوراک دارد. مصرف کنسانتره درجیره گوساله های جوان از آخر هفته اول تولد ضروریست . این مسئله امری طبیعی بوده و ناشی از تغییر جیره خوراکی می باشد. درگوسفندان به دلیل حساسیت بیشتری که به تغییر ناگهانی جیره غذایی دارند، تغییر جیره باید آهسته تر و در زمان طولانی تری انجام یابد. پس از تولید گوساله، بسته به نظر دامدار که قصد دارد آن را پروار کند ویا گوساله ماده را برای جانشینی درگله نگهداری نماید، میزان مصرف غذا بسیار مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید