پرورش گاو شیری – پورتال جامع اطلاع رسانی دام، طیور و آبزیان دامیاری

آگاو خاک های شنی خوب زهکشی شده را می پسندد. فقط این را به یاد داشته باشید که آگاو دارای خارهای بسیار تیزی است و این برای بسیاری از انواع آن صدق میکند. خروس ها بر اساس نوع تاج به انواع تاج مهر، تاج بادامی، تاج سه پر، تاج گوشتی، تاج سوزنی، تاج کج و تاج میل تقسیم می کنند. مدیر گروه جنین شناسی پژوهشگاه ابن سینا گفت: با تلاش محققان این پژوهشگاه بیش از سه هزار جنین گاو با تمرکز بر گونه مزرعه ای از نژادهای ممتاز جرزی (jersey cattle) و لیموزین در کشور تولید شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر ابوالفضل شیرازی اظهار داشت: در حال حاضر با تمرکز بر گونه مزرعه ای گاو بیش از سه هزار جنین از نژادهای ممتاز گاو در این پژوهشگاه تولید شد.

شاید بیش از داشتن یک گله با نژاد خالص و عالی و همچنین امکانات بالا، وجود یک مدیر قوی و آگاه بتواند یک دامداری را به یک دامداری نمونه و با تولید و رکورد بالا تبدیل کند. خانۀ استاد عزت الله انتظامی که روزگاری محل زندگی عزت سینمای ایران و رفت و آمد مفاخر سینمای مظلوم ایران بوده، قبل از فوت استاد طبق تصمیم خودشون تبدیل شد به خانۀ سینما. سالانه حدود ۲۰ درصد نان تبدیل به ضایعات می شود که با توجه به حجم بسیار بالای مصرف نان در کشور ما، سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار گندم هدر می رود.

درصورت تداوم مصرف خوراک جدید یا عادت یافتن دستگاه گوارش دام، این تغییرات برطرف شده و تولیدات دام اندک اندک رو به فزونی خواهد گذاشت. این کنسانتره به منظور تغذیه گاوهای با تولید میانگین کمتر از 26 کیلوگرم شیر در روز تنظیم شده است و قادر است تمامی نیازهای نگهداری، رشد، و تولید گاو شیرده را تامین نماید. گاو های جرزی نسبت به تمامی نژادهای دیگر زودتر بالغ می شوند و اوج تولید شیر را نسبت به نژادهای دیگر زودتر کسب می کنند.

این محقق کشورمان اظهار داشت: اکنون جنین های آزمایشگاهی تولید شده در مرکز تحقیقاتی و تجاری بایوفارم (Biofarm) در بیش از 9 گاوداری صنعتی انتقال داده شد و گوساله های نژادهای مختلف جرزی، سیمنتال، بلونداکیتن، شاروله و لیموزین به دنیا آمدند. بعد از اینکه گاو ها وارد رینگ شدند همه به اتاق هایی هدایت می شوند و تنها جوان ترین گاو با شاخ های پیچ دار در میدا نرها باقی می ماند و مبارز می طلبد تا شرکت کنندگان را بیش از پیش به هیجان و سرگرمی دعوت کند. شیرازی گفت: تولید جنین آزمایشگاهی در سایر گونه های مزرعه ای از اهداف پیش رو بوده و اکنون فعالیت بر روی گاومیش آغاز و در آینده نه چندان دور کار بر روی گونه های مزرعه ای شتر و اسب نیز دنبال خواهد شد.

در کستانتره مصرفی باید مقادیری چربی وجود داشته باشد .از مهم ترین مشخصه کاهش این مقدار در جیره مصرفی کم شدن انرژی گاوها ، پایین آمدن نرخ باروری و آبستنی ، کاهش میزان شیردهی روزانه ، کم شدن چربی شیر و افت وزن دام می شود که باید حتما به این نکته توجه داشت و با استفاده از مکمل های چربی این مشکل را بر طرف کرد .میران چربی مفید نیز حدود ۵ درصد می باشد .

در رابطه با کشتار نیز نژاد هایی که توانایی کسب وزن بالا را داشته باشند و به اصطلاح از گوسفندان گوشتی باشند، برای این کار مناسب هستند. لازم به ذکر است که جوجه های این نژاد نیز کاملا سیاه رنگ بوده و رنگ مشکی از همان ابتدای تولید بر تمامی اندام های داخلی و بیرونی آنها نقش بسته است. این کنسانتره به منظور تغذیه گاوهای با تولید میانگین 27 تا 32 کیلوگرم شیر در روز تنظیم شده است و قادر است تمامی نیازهای نگهداری، رشد، و تولید گاو شیرده را تامین نماید.

آمادگی برای این دوره، وابسته به مدیریت گاو در دوران خشکی است. وراثتپذیری ورم پستان پایین است و لذا مدیریت اصلاح نژادی آن کار سختی به شمار میرود. با توجه به اهمیت بیماری ورم پستان در مدیریت واحدهای پرورش گاو شیری و ساز و کار مولکولی پیچیده درگیر در این بیماری، استخراج شبکه بین زیستنشانگرهای ترانسکریپتومی ورم پستان با استفاده از دادههای امیکس موجود در گونههایی مثل انسان، که حاشیهنویسی ژنومی قابل اعتمادی دارند، معقول به نظر میرسد.

میکروارگانیسم های موجود در شکمبه با ترکیب آمونیاک و کربوهیدرات ها اسیدهای آمینه را تولید می کنند. این شرایط ممکن است به دلیل مازاد پروتئین تجزیه شده شکمبه یا کمبود انرژی موجود و در نتیجه استفاده ناکارآمد از بسترهای قابل تخمیر و کاهش سنتز پروتئین میکروبی رخ دهد. با این حال طی دوره های زیادی اسید چرب غیر استریفه ( به عنوان مثال طی توازن منفی انرژی) اسید چرب غیر استریفه میتواند چندین الگوی متناوب را دنبال کند . ورم پستان یکی از بیماریهای عفونی غدد پستانی در گاوهای شیری است که در چند دهه اخیر، به عنوان یکی از مهمترین بیماریهایی که منجر به ضرر اقتصادی در صنعت گاو شیری میشود، مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

نتایج نشان داد ژنهای رمز کننده سایتوکینها و کایموکینهای CXCL5، CCL2،CXCL2 ، CXCL3، CXCL8 و SAA3 در اثر ورم پستان ناشی از استافیلوکوکوس اورئوس، بیان متفاوتی داشتند. روغن های گیاهی به همین ترتیب برای نشخوارکنندگان توصیه نمی شوند زیرا اسیدهای چرب اشباع نشده برای باکتری های شکمبه، به ویژه برای باکتری های تجزیه کننده فیبر سمی هستند. با این حال، گاوهای پر بازده به اسیدهای آمینه بسیار بیشتری احتیاج دارند که توسط میکروب های شکمبه، حتی با سرعت زیاد سنتز، برطرف نمی شوند.

پروتئین میکروبی: میکروارگانیسم ها، به خصوص باکتری ها، در شکمبه به تأمین پروتئین کل و اسیدهای آمینه مورد نیاز نشخوارکنندگان کمک می کنند. وقتی مقدار انرژی قابل هضم جیره به اندازه کافی زیاد باشد، یک سوم یا بیشتر کل پروتئین مورد نیاز بسیاری از جیره های نشخوارکننده ممکن است از طریق نیتروژن از منابع نیتروژن غیر پروتئینی تأمین شود. باکتری های شکمبه به طور کلی توانایی استفاده از اکثر آمونیاک هایی را دارند که از شکم زدایی اسیدهای آمینه و هیدرولیز ترکیبات غیر پروتئینی ازت در شکمبه آزاد می شود. گاوهای شیری مانند سایر حیوانات به اسیدهای آمینه ضروری احتیاج دارند که باید از روده کوچک جذب شوند.

0 دیدگاه دربارهٔ «پرورش گاو شیری – پورتال جامع اطلاع رسانی دام، طیور و آبزیان دامیاری;

دیدگاهتان را بنویسید