هر آنچه درباره بیمه دام و طیور باید بدانیم – Azki

در یک گاوداری شیری دمای ایده آل که هیچگونه تأثیر منفی بر تولیدات دامی ندارد .دمای بین ۴تا ۲۴ درجه سانتیگراد که منطقه آسایش گاو هم نامیده میشود .دمای بالاتر… به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزخوزستان،بزرگترین گاوداری صنعتی شیری در باغملک خوزستان با سه هزارو 500 راس گاو از بهترین نژادهای موجود در دنیا از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده است. در مقایسه با میزان متوسط پروتئین، کالری و کربوهیدرات، بسیار کم چربی است. مقدار شیر آنها 82.3 درصد چربی و 3.21 درصد پروتئین دارد. بعد از مدتی وقتی این گاوهای شیری پیرتر شدند آنها را به کشتارگاه تحویل می دهیم.

در نتیجه می توانید به راحتی پیروز میدان مبارزات باشید. در مقایسه با دیگر شیرهای غیرلبنی، دارای مقدار متوسطی پروتئین، کالری و کربوهیدرات است. با وجود طیف گسترده­ای از شیرهای غیرلبنی در سوپر مارکت­ها، سخت است که بدانید کدام برای شما مناسب­تر است. گاو سمینتال Simmental تنها از طریق تولید مثل و شرکت دو ژن مرغوب تکثیر نمیشود، بلکه در مواردی با استفاده از تلقیح مصنوعی اسپرم نژاد سمینتال این کار انجام میگیرد. ملاصالحی اضافه کرد: باید از اکثر گونههای صنعتی ما از سیستم علوفهای دستی استفاده میکنند که برای گاوهای بومی از جمله گاو سیستان که بومی منطقه دریاچه هامون بوده و اغلب سال را از نیزارهای این منطقه استفاده میکرده، استفاده کنیم، چرا که باید بیش از بازدهی آن صرف خوراک علوفه نماییم.

زمانی که جایگزینی را انتخاب می­کنید، از مواد شیرین کننده­ آن اطمینان حاصل کنید و از شکر اضافه شده دوری کنید. جاموس معرب آن است. اما در این میان برخی از نژاد ها وجود دارند که دارای شهرت جهانی هستند و وجود برخی ویژگی ها و خصوصیات منحصر بفرد در آنها سبب شده است تا در مناطق مختلفی پرورش داده شوند تا دامداران بتوانند از مزایا و سود حاصل از پرورش این دام ها بهره ببرند. نحوه کشته شدن گاو اینگونه است که ابتدا چند ضربه با شمشیر به گاو زده می شود و وقتی گاو دیگر توان ادامه نداشت از بین پارچه قرمز و یا صورتی رنگ خود شمشیر را باید در وسط پیشانی گاو فرو کند.

باید توجه کنید که گاو مورد نظر به طور مرتب واکسینه شده است وکارت بهداشت دارد. شیر کینوآ از نظر کربوهیدرات با شیر گاو یکی می­باشد اما کمتر از نصف کالری شیر گاو را دارد. انواع و اقسام شیرین کننده­ها بر روی محصولات نوشته می­شود و سعی کنید از مارک­هایی که شکر را به عنوان یکی از سه ماده اول در محصولشان لیست کرده­اند، دوری کنید. جدول شماره 4 از فصل 14 .( براساس گاوهاي با وزن 680 كيلوگرم، اوايل دوره شيردهي، ستون اول شاخص كيلو گرم شير توليد گاو، ستون دوم درصد چربي شير، ستون پنجم تغييرات… کاهش وزن ایجاد شده در آغاز دوره ی شیر دهی باید به گونه ای جبران شود که گاودر آغاز دوره ی خشک از وزن مناسبی برخوردار باشد .

ویژگی های مرغ و خروس کوشین: این نژاد بیشتر به عنوان هدیه و غذای میهمان در دوره های قبل استفاده می شد که ویژگی های آن شامل جثه سنگین، رشد سینه کم، ساق پاهای پردار، سینه کوتاه، وزن خروس ۵ کیلو و وزن مرغ ۸ کیلوگرم با تخمگذاری بسیار کم است. نیاز رژیم غذایی: برخی افراد به محتویاتی مانند: گلوتن، آجیل و سویا که در شیرهای گیاهی از آن­ها استفاده می­شود، حساسیت دارند. دامداران در جهت پرورش این دام برای بالغ شدن و استفاده از آن در تولید مثل استفاده می کنند که در این صورت باید تمامی موارد بهداشتی و نظارتی که مانع از بروز مشکل شود را در نظر داشته باشند.

خوشبختانه، جایگزین­هایی برای این مشکل وجود دارد که ۹ تای آن­ها را نام بردیم. این مشکل به صورت کاهش در مقدار تولید شیر و کاهش گوساله زایی به ازای هر باروری آشکار می شود. در طی سالهای اخیر شرکت داروسازی رویان دارو، جلسات و سمینار های علمی متعددی در سراسر کشور برگزار کرده است. متاسفانه به علت رخداد بیماری کووید 19 در کشور امکان برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی موقتاً امکان پذیر نیست.

افغانستان یک کشور رو به توسعه است. از این رو بر آن شدیم تا از طریق برگزاری برنامه ها و جلسات بر بستر فضای مجازی ارتباط علمی با همکاران و دوستان قطع نشود. بر تیغه ساده ای از چوبِ سخت، دیرکی سوار است و بر بالای آن دسته ای که گاواره بان آن را بر دست می گیرد. با توجه به اهمیت بیماری BVD در گله های گاو شیری و ضررهای اقتصادی که این بیماری در گله های گاو شیری وارد می سازد اهمیت کنترل و پیشگیری از این بیماری هر روز افزایش می یابد.

این بیماری با ایجاد واکلی، سقط، جنین ناقص الخلقه، کاهش تولید، ایجاد ضعف در سیستم ایمنی و پنومونی در گله ها مسبب ضرر اقتصادی می شود. براي جدا كردن دام مورد نظر از بين گله اغلب بايستی تمامی گاوهای گله يا گروه را به داخل نرده مخصوص جداسازی منتقل نمود. شکر اضافه شده: شکر اغلب به منظور تقویت طعم و بافت به خوراکی­ها اضافه می­شود. مواردی مانند محتویات مغذی، شکر اضافه شده و مواد افزودنی. مواد خوراکی کمپلکس به اسیدهای آمینه، قندهای ساده و اسیدهای چرب شکسته میشوند. با رسیدن بذر، گیاه به تدریج از بین میرود.

هر یک از این افراد، چیزی منحصربهفرد به این تجهیز مهم افزودند که به تدریج کارایی این ابزار را در طول زمان بهبود بخشید. در اینجا مواردی وجود دارد که در انتخاب جایگزینی برای شیر گاو باید آن را درنظر بگیرید. با این حال، تنها اشکالی که وجود دارد این است که اگر شیر را در خانه درست کنید، نمی­توانید آن را با کلسیم و ویتامین B12 تقویت کنید. برای کاهش هزینه­ها، سعی کنید شیرهای گیاهی را در خانه درست کنید. در نخستین جلسه از برنامه های زنده، میزبان جناب آقای دکتر بدیعی بودیم.

در همین راستا برگزاری جلسات زنده مجازی بر بستر برنامه اینستاگرام را شروع کرده ایم . با توجه به داشتن سال تجربه از گذشته ، تا الان توانسته ایم به تعهدات خود عمل کرده و رضایت مندی حداکثری شما مشتریان گرامی را بدست آوریم . همچنین مهمترین مواردی که می توان از ظاهر دام تشخیص داد را برای شما مشخص کرده ایم. به این صورت که این نوع گوسفندان با شرایط آب و هوایی یک منطقه خود را سازگار میکنند و همین امر باعث میشود تا بهترین رشد را داشته باشند.

به جوجه کشی و پرورش خروس لاری از نژادهای افغان و ترک و هندی و اصیل ایرانی و بهترین نسل های جنگی همچون تکاور و عقرب و گندمی از تاج مهرهای اردلان(ساسان) و نسل های هلندی فرید ونسل ریشو های فرید و نسل طوسی هاو نسل فرمن و نسل قلم سبز های حاج مهدی و قلم سفید ها وطوسی های اصل عامر مشغولم. طعم، مواد مغذی و هزینه­ این جایگزین­ها می­تواند باهم متفاوت باشد، بنابراین مدتی طول میکشد تا بفهمید که کدام یک برای شما بهترین گزینه است. بنابراین، در اینجا دلایلی وجود دارد که باعث می­شود شما شیر گاو را فراموش کنید.

در صورت طولانی شدن ریل در این قسمت، می توان به صورت ریلهای رفت و برگشت و با فواصل متناسب طول این قسمت را کوتاه کرد. در حال حاضر اکثر پرورش دهندگان گاو شیری در واحدهای صنعتی و روستائی دام های خود را براساس اصول صحیح علمی و متناسب با اختیاجات غذائی تغذیه نمی کنند. گاوآهن¬های مربعی وارداتی دارای چهار خیش و یا بیشتر از چهار خیش می¬باشد که امکان کشیدن این گاوآهن¬ها با اکثر تراکتورهای موجود در ایران وجود ندارد. در رابطه با هر بخش از معده نشخوارکنندگان در زیر بحث شده است.

در حال حاضر بالغ بر 8000 راس دام شامل گاو شیری، گاو آبستن خشک، تلیسه و گوساله های نر و ماده در بخش های مختلف واحد دامپروری موجود می باشد. در گذشته نژادهای با تولید شیر بالا اما چربی کم بیشتر مورد پسند بود. همچنین چربی و پروتئین کمتری نیز دارد. وجه تسمیه این عنوان نیز به خاطر این بود که مقرر بود که کشاورز در مقابل زحمتش یک چهارم محصول را برداشت کند. با توجه به شباهت­های BIV با HIV، فرض این موضوع که این ویروس نیز بایستی در گاو اثرات آسیب­زایی مشابهی داشته و سلامتی آنها را به­صورت مزمن، به خطر اندازد، توجیه­پذیر می­باشد اما احتمالاً به علت عمر اقتصادی پائین گاو و دوره کمون بالای ویروس، سندروم­های بالینی و اثرات آسیب­زائی ایجاد شده توسط این ویروس در گاو شناخته نمی­شوند (Carivani et al., 1998; Isaacson et al., 2007). تغییرات پاتولوژیکی متعددی در گاوهای آلوده به BIV شامل اختلال در عملکرد مونوسیت­ها، آنسفالوپاتی، لنفوآدنوپاتی و کمبود ایمنی گزارش کرده­اند (Meas et al., 2001; Meas et al., 2002 b; Everman et al., 2000; Cho et al., 1999). لاغری (Meas et al., 2000 b; Polack et al., 1996; Snider et al., 2003 a; Snider et al., 1996)، کاهش تولید شیر (Meas et al., 2000 a; Snider et al., 2003 a; Usui et al., 2003)، بزرگی عقده­های خونی، لنفادنوپاتی، نشانه­های عصبی، لنگش، آتاکسی، پاراپلزی و طیف وسیعی از بیماری­های ثانویه (Andrews et al., 2003; Snider et al., 2003 a; Snider et al., 2003 b; Snider et al., 1996; Nikbakht et al., 2009) از نشانه­های گزارش شده آلودگی هستند.

تنش گرمایی در گاو شیری یکی از مهمترین علت های کاهش تولید و باروری در ماه های گرم سال می باشد. در برخی از موارد تنش گرمایی اجتناب ناپذیر است اما می توان با مدیریت صحیح اثرات آن را به حداقل رسانید. این قفس باید از الوار و چوب محکم ساختهشده باشد و حصار آن به سیمهای گالوانیزه و قفلهای محکم لحاظ شده باشد تا از مرغها در برابر شکارچیان محافظت کند. چربی زیاد با قابلیت هضم فیبر خام تداخل کرده و در نتیجه میزان چربی شیر کاهش مییابد.

از نظر تولید شیر خوب نیست ولی بیشترین میزان چربی شیر را دارد ( 7% ) . گاو آهن دنباله بند فقط یک نقطه اتصال دارد یعنی از جلو فقط به مالبند ثابت یا گردان تراکتور متصل شده ولی تمام ماشین روی 3 چرخ حامل با دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب حمل می گردد. کنترلامتیاز بدن گاو در دوره ی خشکی و جلو گیریاز چاق شدن بیش از حد (بالاتر از۳/۷۵ )،مصرف ۴-۳ کیلوکنسانتره در دوره ی انتقال ، مصرف خوراک با کیفیت جهث بالا بردنمقدار دریافتی و مصرف نیاسین gr/kg ۶ به مدت ۱۰-۲ روز قبل اززایمان.

دیدگاهتان را بنویسید