(قیمت اسفند 1400) + معرفی درخت

گاومیش یا گاومیش آبی (نام علمی: Bubalus bubalis) پستانداری از خانوادهٔ گاوان و زیرخانوادهٔ گاویان است. 2. تأخیر در بلوغ، تولید مثلی بعضا فصلی، طولانی بودن آنستروس، زیاد بودن فاصله بین دوزایش، خفیف بودن نشانی های استروس از جمله موارد مشکلات تولید مثلی در گاومیش می باشد که با استفاده از این پروتکل امکان افزایش راندمان تولید مثلی در گاومیش امکان پذیربوده که نتایج حاصل در جدول زیرآورده شده است.

همچنین ظریف بودن و یک نواختی دم ازمحل اتصال تا انتها،نشان دهنده شیرواری گاو است. همچنین بالاترین هزینه تولیدات دامی مربوط به تغذیه آنها است به طوری که در سیستم های پرورش گاو شیری ۸۰ ۶۰ درصد هزینه های جاری مربوط به هزینه تغذیه دام است. تحقق این هدف نیازمند تغذیه و مدیریت صحیح گاو شیری است. ویتامین D در گاو شیری از جنبه هایی چون تولید شیر و مصرف ماده خشک بسیار پراهمیت است و طی تحقیقات انجام شده در دانشگاه اهایو حذف این ویتامین از جیره هم می تواند تولید شیر را کاهش دهد، هم تولید مثل را مختل کرده و هم اثر سوء بر ماده خشک مصرفی داشته باشد.

تحقیقات ثابت کرده است اگر مقادیر بالاتر از ۵۰۰ هزار واحد بین المللی در روز به دام خورانیده شود، در کوتاه مدت علائم مسمومیت بروز خواهد کرد. تولید شیر از نظر اقتصادی مهم ترین عاملی است که عملکرد دامداری را تحت تاثیر خود قرار می دهد و امید است دامداران زحمتکش با استناد به دانش روز تیم های تخصصی بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند. از جمله کارخانجاتی در طول مدت زمان کوتاهی فعالیت خود را آغاز کرده اند ولی متأسفانه از ظرفیت کامل خود استفاده نمی کنند و تنها دو فرآیند ساده آسیاب کردن برخی از اقلام کنسانتره و مخلوط کردن مواد خوراکی کنسانتره را انجام می دهند.

این فرآیند ساده سبب قطعه قطعه شدن دانه جو شده و کاهش عبور دانه جو سالم از دستگاه گوارش می گردد. بنابراین تغذیه این تعداد دام سالانه سبب اتلاف مقدار بسیار زیادی مواد خوراکی می شود. چرا که ایجاد تغییرات در سیستم دامپروری، بالا بردن توان تولیدی دام ها و گسترش واحدهای متراکم پرورش دام بدون فراهم سازی و کاربرد تکنولوژی مناسب در تغذیه دام و طیور امکان پذیر نخواهد بود. در حال حاضر اکثر پرورش دهندگان گاو شیری در واحدهای صنعتی و روستائی دام های خود را براساس اصول صحیح علمی و متناسب با اختیاجات غذائی تغذیه نمی کنند.

هدف از این مبحث بررسی شیوه های اتلاف مواد خوراکی مورد استفاده در تغذیه گاوهای شیری و راهکارهای جلوگیری و کاهش این ضایعات به منظور افزایش بازدهی و سوددهی مزارع گاو شیری است. این عوامل سبب می شود تا مقدار گوشت تولیدی به مقدار خوراک مصرفی افزایش یابد و از اتلاف مواد خوراکی جلوگیری گردد. این فرآیندها سبب افزایش ارزش غذائی، کاهش مواد ضدتغذیه ای، جلوگیری از فساد، بهبود حمل و نقل و کاهش ضایعات مواد خوراکی می گردد.

در ایران با توجه به محدودیت نسبتاً شدید خوراک دام مرغوب و پائین بودن کیفیت منابع موجود، استفاده از دانش و فن آوری مناسب برای بهبود ارزش غذائی مواد خوراکی و تبدیل آنها به خوراکی با ارزش غذائی بالاتر و تأمین توازن مواد مغذی در خوراک و استفاده حداکثر از هر واحد مواد خوراکی امری اجتناب ناپذیر است. فعالیت این میکروارگانیسم ها حیوان را قادر می سازد تا از مواد خوراکی و فرآورده های فرعی با فیبر بالا استفاده نمایند.

این احتیاجات شامل انرژی، پروتئین، فیبر، مواد معدنی، ویتامین ها و .. می باشد. شیر یکی از منابع ارزشمند و سرشار از انرژی، پروتئین و کلسیم در جیوه غذائی انسان است. از آنجایی که یکی از قدیمی ترین مراکز و بزرگترین کشتارگاه در سطح تهران و کرج هستیم، بیشتر همشهریان با ما آشنا هستند. حدود نیمی از گاوهای کشور سوئیس از این نژادند و یکی از مشهورترین نژادها در اروپا میباشد. این بهتر خواهد بود که گاو ها بعد از این که تخم ها را در موها و پیش از رسیدن لاروا در اطراف ستون فقرات و زیر پوست پشت تداوی کنیم .اگر لاروا توسط تداوی وقتی کشته شود که در اطراف ستون فقرات میباشد لاروا مرده یک عکس العمل اتهابی وخیم را بوجود می آورد .پس در مناطق جرب گاو ها واقع میشود تداوی با ایور مکتین در گاو ها از شروع تا نصف تابستان و وقتیکه پندیدگی های جرب در پشت حیوان مشاهده شود صورت نگیرد.

برای بروز حداکثر پتانسیل ژنتیکی گاوهای شیرده توجه به تأمین احتیاجات میکروارگانیسم های شکمبه و حیوان ضروری است (انجمن تحقیقات ملی، ۲۰۰۱). تحقیقات نشان داده است که گاوهایی که یک جیره حاوی علف خشک یونجه – کنسانتره با ۳۰۰ هزار واحد بین المللی ویتامین D3 دریافت کرده بودند، ۱۶ روز زودتر از گاوهایی که مکمل دریافت نکرده بودند، به فحلی بازگشتند. خرید گوسفند زنده روز کشتار برای استفاده از گوشت صورت می گیرد.

در میان تمامی این موارد نوع گوشتی بهترین گوسفند برای کشتار می باشد. در میان انواع دام، افرادی که قصد خرید دام زنده به منظور تولید شیر را دارند، بیشتر به پرورش بز و همچنین گاوهای شیری مشغول هستند چرا که میزان شیر بیشتری تولید میکنند. سیستم های سنتی و نیمه صنعتی که عموماً توسط روستائیان اداره می شود، تولیدکنندهٔ بخش اعظم شیر و گوشت در کشور هستند تغذیه دام ها در این سیستم ها به دلیل پائین بودن درآمد حاصل از هر دام، فاصله از شهرها، سطح پائین سواد پرورش دهندگان، به طور علمی صورت نمی گیرد.

به نحوی که امروزه انواع بسیار زیادی از صنایع و کارخانه های به امر تولید خوراک دام، خوراک مکمل و مواد افزودنی مشغول هستند. عدم تأمین احتیاجات میکروارگانیسم ها شکمبه به عنوان یک فرمانتور طبیعی میزان تخمیر خوراک های فیبری غیرقابل استفاده در تغذیه انسان را کاهش می دهد. بالاترین میزان هزینهٔ تولیدات دامی مربوط به تغذیه آنها است، به طوری که در سیستم های مختلف پرورش، ۸۰ ۶۰ درصد هزینهٔ جاری هزینه تغذیه دام ها است.

نژاد خروس لاری برزیلی : از ویژگی بارز این خروس پاهای لخت آن است، این خروس نیز همانند سایر گونه ها در رنگ های مختلفی مشاهده شده است ولی فراوان ترین آن دارای پرهایی مشکی و سفید در بدن خود می باشد، جنگاوری و شجاعت این خروس نیز مثال زدنی است ولی متاسفانه این خروس در ایران بسیار کمیاب است. روند تغییرات ایجاد شده در سیستم بهره برداری از منابع آب و خاک طی دهه های اخیر که در پی رشد جمعیت و تغییر نسبت جمعیت شهری و روستائی و بالا رفتن تقاضا برای محصولات مختلف کشاورزی به وجود آمد، وضعیت دامپروری را نیز شدیداً تحت تأثیر قرار داد، به نحوی که امروزه پاسخگوئی به نیازها، جز با افزایش تولید و بالا بردن بازده استفاده از منابع موجود امکانپذیر نیست و این نیز در پرتو مجهز شدن و به کار گرفتن دانش و فن آوری در زمان و مکان خود و با روش های مناسب میسر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید