فواید ، خواص دارویی و درمانی پرتقال

گویا استناد ایشان به مصاحبه ای از جناب خسروشاهی بوده که متاسفانه در جهان مجازی نت یافت نمی شود. لطفا چنانچه منبعی در اختیار دارید(تنها از مصاحبه های جناب قنبری و یا خسروشاهی) جهت روشن شدن موضوع، آنرا ذکر نمائید. همچنين كاملي در مصاحبه خود صحبتي از دوبله تلويزيوني نكرده اند و فقط به همان تغير كلمه مصر به عربستان اشاره كردند . نشانه های این بیماری زوال و یا سرخشکیدگی شاخه ها ، همچنین علائمی مثل کمبود روی ، سبز ماندن و بد شکل شدن میوه ها ، ریزش برگها ( برگ ها حالت سبز و زرد و یا ابلق به خود می گیرند ) ، ریزش میوهها و تلخ شدن مزه ی آن ها ، پوک ، عقیم شدن و چروکیده شدن بذرها و در آخر منجر به خشک شدن و از بین رفتن درخت می شود .

به فیلمهایی که بدین شکل در آن زمان دوبله و یا پخش شدند ، دوبله شرکتی می گویند. به گزارش ايسنا، «تراكتور كوچولوي قرمز» (Little Red Tractor) محصول كشور بريتانياست كه شبكهي بي.بي.سي آن را در اين كشور پخش كرده است. در ضمن اگر اين دوبله را دوبله دوم بدانيم و گفته بهزاد در مورد دوبله لورنس براي تلويزيون را درست بدانيم(كه من در اين مورد ترديد دارم) بايد گفت لورنس عربستان 4 بار دوبله شده است. اين مدير دوبلاژ در گفتوگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر اظهار كرد: در «تراكتور كوچولوي قرمز» گويندگاني چون جواد پزشكيان، تورج نصر، حسين خداداد بيگي، مريم نوري درخشان، مهوش افشاري، فريبا شاهين مقدم، كسري كياني و مينا شجاع نقشگويي ميكنند.

علي همت موميوند در گفتوگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، با اعلام خبر گويندگي در نقش «سيد» در انيميشن «عصر يخبندان ـ3» براي پخش از تلويزيون، گفت: مدير دوبلاژ اين كار «ناصر طهماسب» است و «حسين عرفاني»، «امير عطرچي»، «شايسته تاجبخش» و «تورج نصر» از جمله همكارانم براي گويندگي در اين انيميشن هستند. با استناد به گفته ایشان، من نیز مدیریت دوبلاژ این اثر را جناب خسروشاهی می دانم. برزويي كه سريال «بيل و بن» را نيز قرار است براي شبكهي تهران دوبله كند دربارهي دوبله اين مجموعه گفت: رزيتا ياراحمدي، نرگس فولادوند، جواد پزشكيان، تورج نصر، نادر كيمرام و كسري كياني از جمله گويندگان آن هستند.

صحبت كرده اند ترديدي نيست اما اينكه يكي از اين دو بار دوبله اول است من ترديد دارم. تا آنجا که در خاطرم مانده، زمانی در فاروم پرشین تولز نیز این مسئله مطرح شد، اما منصور همچنان بر مدیریت دوبلاژ خسروشاهی تاکید داشتند. قول داده که این هفته بیاد اما هزار وعده خوبان یکی وفا نکند ! انگور را فریز کنید و آن را به عنوان یک میان وعده یا دسر در روزهای گرم بخورید.

این گیاه حتی می تواند دمایی حدود منهای 20 درجه را تحمل کند. طوری که کسی نیست که حتی یکی از کتابهای انتشارات پرتقال را دوست نداشته باشد. فاطمه برزويي ادامهي سريال «تراكتور كوچولوي قرمز» و مجموعهي «بيل و بين» را براي پخش از سيما دوبله ميكند. اين هنرمند عرصه دوبلاژ در ادامه اضافه كرد: به تازگي گويندگي در فيلمي تحت عنوان «فرياد در دور دست» را به سرپرستي «افشين زينوري» براي پخش از شبكه تهران نيز بر عهده داشتم. دوبله دوم در اوائل دهه 70 روي نسخه رنگي شده اين فيلم كه از سيما نيز پخش شد بكار گرفته شد .

فیلمی که صدای آن از روی ریل مادر استودیویی صداگذاری شده باشد ، دوبله ریل می گویند که اکثراً کامل ، بدون سانسور و دارای کیفیتی مثل روز اول دوبله شون می باشد. مثل ياد كردن از حسين عرفاني در گويندگي به جاي مارلون براندو در پدرخوانده (!) و گويندگي صادق ماهرو به جاي گروچو ماركس. درختان پرتقال در نواحی مرطوب مثل شمال ایران و جنوب کشور به خوبی قابل کاشت هستند .

اسناد به دست آمده نشان میدهند که او اقدامات سیاسی- اقتصادی بسیاری را برای گسترش تجارت خارجی ایران انجام داده بود. نهالهای خارجی زیادی در ایران کشت میشود که نمونهی آنها نهال انگور شیلی میباشد. افراد مبتلا به این سندرم هرگز نباید با معده ی خالی انگور بخورند. متخصصان تغذیه که توصیه به دریافت «مطلوب تغذیه ای» دارند، دریافت ۴۰۰ میلی گرم برای افراد بین ۲۵ تا ۵۰ سال و ۸۰۰ میلی گرم برای افراد بالای ۵۰ سال را دارند.

مدت زمان هر قسمت حدود 10 دقيقه است و داستان دو شخصيت انيميشني است كه با دو تراكتور كار ميكنند كه يكي از آنها قرمز است و اين تراكتور هميشه مشكلات را برطرف ميكند. این می تواند فلفل قرمز زنگ، سیب، مویز سیاه و سفید، جعفری و شوید. اگر نهال انگور سیاه سردشت را کاشته اید بد نیست بدانید که میوه های آن حاوی مقدار فراوانی فلاونوئید و رسوراترول است.

برخی از مطالعات همچنین افزایش خطر مرگ نوزاد بلافاصله قبل یا بعد از تولد را نشان میدهد. نتایج این مطالعه نشان میدهد که انار وحشی (Punica granatum) در شمال و شمالغرب کردستان و بخشهایی از البرز مرکزی انتشار دارد که حیطه انتشار آن به ماورا قفقاز و آسیای میانه تا شمال هند کشیده میشود (Holland et al., 2009). از سویی دیگر، رشته کوههای البرز و زاگرس دو کانون مهم تنوع و اندمیسم گلابی (Pyrus) در جنوبغرب آسیا (Schönbeck-Temesy, 1969) محسوب میشوند. پژوهشها نشان دادهاند فلاونوئیدها میتوانند در درمان زخم معده مؤثر باشند. برزويي در پاسخ به اين پرسش ايسنا كه چهقدر تلاش ميكنيد گويندگان يك مجموعه با وجود وقفه در دوبلهي آن تغيير نكنند، گفت: اگر دوبلهي سريالي نيمهكاره باشد، صددرصد تلاش ميكنم گويندگان آن با وجود وقفه در دوبله، تغيير نكنند.

او دربارهي تغيير گروه گويندگان اين مجموعه تأكيد كرد: تنها دو صداپيشهي «تراكتور كوچولوي قرمز» تغيير كردند .يكي از آنان شادروان مهين بزرگي بود كه با فوت او، گوينده ديگري را جايگزين كرديم. بهترین راز زیبایی در واقع اصلاً راز نیست وقتی غذای خوب می خورید در درون خود پوستی زیبا را می سازید. صدايي با كش و قوسهاي فراوان بخصوص در تلفظ شين و سين و تغليظ حروف حلقوي كه مبدع آن خود اسماعيلي بود.

پزشكيان در دوبله دوم با تقليد از كار اسماعيلي در نسخه اول كه آنهم از كار وي بجاي خود تري توماس – گوينده انگليسي همين كارتون و همين نقش – الهام گرفته شده بود مار را صحبت كرد. اگر زنی چنین خوابی ببیند ، علامت آن است كه در ذهن خود مقامی برای خود در نظر می گیرد و بر خلاف اصول اخلاقی با دیگران رفتار می كند . اگر شـما مرد جوان و مجردی هستید و خواب انگور ببینید، تعبیر آن اسـت کـه جفت روحی خودرا در چند ماه آینده پیدا می کنید. تعبیر خواب باغ انگور با محصول شیرین، تعبیر خواب باغ انگور زرد، تعبیر خواب بخشیدن انگور، تعبیر خواب دزدی از باغ انگور، تعبیر خواب کارگری در باغ انگور، دیدن باغ انگور در خواب آیا نشانه خوبی است؟

در این داستان که در قرآن به روشنی به آن اشاره شده است، جوانی از خدمتکاران قصر که به اشتباه در زندان محبوس شده بود، خواب دید که در حال فشردن خوشه های انگور برای شراب گیری است و حضرت یوسف این خواب را به رهایی از بند زندان و کسب مقام بالا در دربار تعبیر کرد. این نکته بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است که تنها خوردن مواد حاوی کلسیم مهم نیست، بلکه نیاز است خوراکی هایی میل کنیم که جذب کلسیم را بالا ببریم.

ولى در خوردن از غذاها و خوراکیهاى خویشاوندان و کسانى که در آیه شریفه یاد شده اند, دریافت رضامندى و اجازه لازم نیست; بلکه احتمال رضامندى کافى است. آیه شریفه اجازه مى دهد که از غذاها و خوراکیهاى خویشاوندان استفاده شود; ولى در حق الحضانه و حق المارّه, سخن از حق است. انبه سرشار از قند است، بنابراین از آن به عنوان یک دارو درمانی گاه به گاه استفاده کنید.

پس از آن ، شما باید یک لایه خاک مغذی اضافه کنید ، که روی آن سیستم ریشه گیاهچه قرار دارد. این میوه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد ، باعث میشود تا سموم انباشته شده ای به صورت ناخواسته در بدن انتشار پیدا کنند ، که این باعث کاهش وزن میشود. تقویت قدرت بینایی در شب،افزایش ادرار،و کمک به دفع سنگ کلیه و مثانه،تقویتدستگاه گوارش و معده.باعث کاهش سرطان های ریه و لوزالمعده می شود.و این به دلیل وجود (بتا کاروتن) است ((که البته با پختن از بین می رود))در نتیجه هویج باید بخار پز شود.خوردن هویج به علت تاثیری که در تسهیل و تکمیل تخلیه روده ها دارد.

این ویتامین، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و از ورود ویروسهای سرماخوردگی به بدن جلوگیری کرده یا در صورت انتقال به بدن، با آنها مبارزه میکند. از آنجا که شرایط پاکستان در تناسب با دیگر کشورها راحتتر، نزدیکتر و زمینی به افغانستان صورت میگیرد، سود بیشتر این محصولات به تاجران پاکستانی میرسد؛ چرا که آنها میوههای افغانستان را به نام خودشان به کشورهای دیگر صادر میکنند. او اين مجموعهي انيميشن را براي كودكان سرگرمكننده توصيف كرد و دربارهي روند دوبلهي آن گفت: «تراكتور كوچولوي قرمز» 52 قسمت است كه قبلا 13 قسمت آن را دوبله كرده بوديم و از قسمت 14 دوبلهي آن را آغاز كردهايم كه امروز به پايان ميرسد.

دیدگاهتان را بنویسید