طرح توجیهی پرورش گاو شیری – طرح توجیهی گاوداری شیری 97

گاوداری واقعاً شغل لذت بخشی است. کازئین دارای چهار بخش اصلی است که عبارتند از آلفا Sیک – کازئین ، آلفا Sدو – کازئین ، بتا – کازئین و کاپا – کازئین ، که تمام بخش ها در PH:4/6 شیر رسوب می کند. بخش اصلی پروتئین های سرمی به ترتیب غلظت موجود در شیر گاو عبارتند از بتا-لاکتوگلوبولین ها آلفا – لاکتا البومین ها ، ایمونوگلوبولین ها و سرم آلبومین که در PH:4/6 به صورت محلول در شیر باقی می مانند. آب در شیر به عنوان محیطی است که سایر ترکیبات شیر (مواد جامد) در آن به صورت محلول و یا سوسپانسیون پراکنده می باشد مقدار کمی از آب نیز به صورت هیدراته شده با لاکتوز و نمک ها و یا باند شده با پروتئین های شیر می باشد .

5-خاکستر(املاح) : مقدار خاکستر شیر بیانگر میزان مواد غبر قابل سوختن می باشد و متوسط آن در شیر طبیعی حدود 7/0 درصد است.بالا رفتن درصد خاکستر شیر بیانگر ایجاد شرایط غیر طبیعی است .خاکستر شیر در واقع نشانگر میزان کل مواد معدنی شیر است.مواد معدنی شیربه دو دسته ترکیبا ت اصلی و عناصر نادر تقسیم می شوند. جمعبندی :باتوجه به علاقه لاری بازان و شرط بندهای این عمل به نوعی کسب تبدیل شده که میتواند باعث ایجاد انواع بسیار جنگی لاری در پی ترکیب و اصلاح آنها در آینده ایی نه چندان دور بود! در تابلو قرار دادن پروتکل هایی که مثل اینکه اگر گاو فحل بود، در حال زایش بود و یا مریض بود چه باید کرد، به کارگران کمک میکند تا وقتی شما در دسترس نیستید وظایفشان را به خوبی انجام دهند.

تغذيه از مواد بودار را غالبا ۵/۰ تا ۲ ساعت بعد از شير دوشي به انجام می رسانند. هر گونه تغييري در جيره ي غذايي را به تدريج به انجام می رسانند. مقدار سرو هر پُرس، به حدی است که اگر تا حدودی کم اشتها باشید، برای دو نفر نیز مناسب است. ترکیبات شیر گاو 1-آب متوسط مقدار آب در شیر 87 درصد است . 2-چربی : چربی در مقایسه با سایر ترکیبات شیر تغییر بیشتری می نماید و مقدار متوسط آن 7/3-5/3 درصد می باشد.98 تا 99 درصد شیر را تری گلیسیریدها تشکیل می دهند که دارای ترکیب ویژه ای می باشند .

1تا 2 درصد باقیمانده چربی شیر را ترکیباتی نظیر فسفولیپیدها ، استرول ها ،کارتنوئید ها ویتامین های محلول در چربی ((A,D,k,E و به مقدار ناچیزی اسیدهای چرب آزاد تشکیل می دهند. ۲-سن دام: دام های نا بالغ میوگلوبین کمتری نسبت به دام های مسن دارند. جمعیت دام­های مورد مطالعه، روش نمونه­گیری و ثبت اطلاعات: جمعیت مورد هدف این بررسی، 50 رأس گاو هلشتاین پیر (بالای 6 سال که حداقل 4 زوج دندان بالغ داشته و روندهای فرسایشی در دندان­های آن­ها شروع شده باشد) بودند. شرکت کنندگان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و از تمام قوانین مسابقه آگاه باشند.

21 تا 22 ماهگی، بهترین سن نخستین زایش از نظر بالاترین روزهای شیردهی برای طول عمر در نظر گرفته شد. این نرم افزارها بدلیل محاسبات سریع، امکان در نظر گرفتن حالات مختلف و متعدد تولید، تولید مثل و … محاسبات آماری شاخص­ های مولکولی مذکور از طریق نرم­ افزار معروف پلینک، نسخه ۱/۹تحت محیط R صورت گرفت. گروه دامیران نرم افزار فارسی جیره نویسی برای گله گاو شیری (گاو شیرده، گاو انتظار زایش، گاو خشک و تلیسه) براساس NRC Dairy Cow تهیه کرده است که می توانید با اطمینان، براحتی و بسرعت جیره دامها را بصورت خودکار تنظیم کنید. شما با خرید از فروشگاه اینترنتی ما می توانید بهترین کیفیت از این محصول را با قیمت مناسبی خریداری بکنید.

معمولا نژادهایی که بازدهی بیشتری دارند قیمت بالاتری هم دارند. منجر به افزایش شدید قیمت نهاده های دام و طیور شده است، لذا اهمیت جیره نویسی درست و صحیح در جهت کاهش هزینه ها و افزایش درآمد شدیدا مورد توجه قرار گرفته است. غلظت کم پروژسترون در طول چرخه فحلیو پس از تلقیح مصنوعی ممکن است منجر به ایجاد فولیکول های دایمی در گاو شود. فولیکول های دایمی باعث ایجاد تخمک هایی می شوند که باروری کمی دارند و منجر به مرگدر مراحل اولیه نطفه گی و کمی بعد از آبستنی می شوند. دو علت میتواند در بروز این علت مسبب باشد ؛ اولاینکه جفت در ۵ روز قبل از گوساله زاییطبیعی آخرین مرحله ی بلوغ خود را طی می کندکه این مرحله منجر به سست شدن تماس بین جفت ورحم می شود .

علاوه بر این تغییر اندازه فولیکول های آزاد شده نیز ممکن است باعثکوتاه شدن چرخه های فحلی و کاهش نرخ آبستنی شود. تخمک هایی که از فولیکول هایبا اندازه کوچک تر ایجاد می شوند. خواص ظاھری شیر: 1-طعم شیر تازه که تحت شرائط ایده آل تولید شده باشد دارای طعمی ملایم و کمی شیرین است که برای ذائقه اکثر مردم مطلوب می باشد .عامل اصلی ایجاد این طعم نسبت بین غلظت لاکتوز و کلر در شیر می باشد . برای درمان این بیماری غلتاندن گاو به پشت در حالت خفیف و جراحی در موارد حاد صورت می گیرد.

2-بو شیر دارای بوی مخصوصی نیست ولی معمولا بر اثر تماس با ظروف و مکان های کثیف ، بوهای گوناگون به وسیله چربی شیر جذب شده و شیر بوی نامطبوع می گیرد . گاوها علاقه خاصي به استفاده از علوفه هاي تازه و آب دار دارند كه در صورت در دسترس و ارزان بودن در تغذيه آن را به كار می برند. آب سالم و گوارا به صورت دائمي در اختيار گاوها قرار می دهند. شرايط محيطي مناسبي به خصوص در فصول تابستان و زمستان براي گاوها فراهم می نمایند. لذا در ادامه جهت بررسی مطالعات بازار طرح به بررسی بازار عرضه و تقاضای شیر و همچنین بازار مصرف گوشت قرمز پرداخته شده است.

۳- آسیب های سرپستان را بررسی کنید و پشیر را به روش های معمول ارزیابی کنید. در حال حاضر، حدود یک میلیون و 600 هزار واحد دامداری زیر نظر اتحادیه ی دامداران ایران مشغول به فعالیت هستند که وظیفه تأمین گوشت و شیر کشور را به عهده دارند. 4-لاکتوز : لاکتوز کربوهیدرات شاخص شیر است که در اکثر موارد به عنوان تنها کربوهیدرات شیر در نظر گرفته می شود . برای تهیه این موارد مانند کله پاچه، جگر و دل گوسفند باید هزینه جداگانه می دادید که با خرید یک گوسفند هم گوشت تازه دارید و هم از این موارد با یک هزینه استفاده می کنید.

معالاسف در بیشتر مواقع به دلیل تعداد زیاد دانشجو و تعداد کم گاو برای لمس رکتال در طول یک جلسه آموزشی و در فاصله کوتاهی نظیر (15 دقیقه) به دفعات یک رأس گاو تحت لمس رکتال قرار میگیرد و حال آنکه اگر دانشجویان (بویژه دختران) ناخن بلندی داشته باشند خونریزی از دیواره راست روده و تخریش آن و درد گاو معمولاً به چشم میآید. به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ مرکز پرورش گاو نژاد هلشتاین (holstein) استان فریسلند واقع در شمال هلند بوده و از جمله پرشیرترین نژادهای دنیا به شمار میآید.

صنعت شير براساس توانايي پستانداران مبني بر توليد شير به مقدار بيش از حد نياز تغذيه نوزادانشان بنا شده است.بخش اعظم (حدود 91 درصد)شير توليدي در جهان از گاو حاصل مي شود. اهميت تأمين غذا براي بشر هرچه بيشتر به اهميت صنعت شير افزايد. برنامه ي مبارزه با انگل ها به خصوص انگلهاي دستگاه گوارش با جديت پي گيري می شود. در پاسخ به تزریقGnRH (در برنامه های تلقیح زمان بندی شده) منجر به کاهش نرخگیرایی می شوند. متاسفانه برخی از پرورش دهندگان دام به اهمیت تغذیه مناسب و مکفی در امر پرورش واقف نیستند و فکر می کنند تنها با انتخاب اسپرم مناسب یا دام نر مناسب و نیز پیشگیری و درمان بیماری ها می توان به تولید بهینه دست یافت در حالی که مشخص شده است که بخش هزینه 70 درصد هزینه های کل پرورش گله را شامل شده و عدم توجه به تغذیه مناسب دامها علاوه بر افت تولید و کاهش سلامتی دام، منجر به افزایش هزینه ها و کاهش تولید خواهند شد که نهایتا سودآوری را کاهش خواهند داد.

علوفه را به مدت طولاني ذخيره ننموده و در موقع مصرف از عدم وجود كپك و قارچ زدگي و اجسام خارجي مطمئن خواهند شد. این تمرین به جوجه لاری کمک میکند تا در میدان جنگ زود خسته نشود و بدن و استایلی ورزیده پیدا کند. دانشمندان معتقدند که برخی از مکملهای چربی موجب تغییر تولید PGF۲در بدن می شوند زیرا برخی از اسیدهای چرب ویژه بخصوص اسیدهای چرب غیر اشباع با چند باند دوگانه ( PUFA ) در سنتز آن نقش دارند . با توجه به اینکه حذف یا کاهش یارانه نهاده های دام و طیور، برخی مشکلات در توزیع نهاده های یارانه ای، کمبود بارش، نوسانات نرخ ارز و …

در هر شهری ممکن است نرخ دام زنده کشتار متفاوت باشد. تولید روزانه شیر در گاوداری به طور میانگین 25 تا 20 کیلوگیرم از هر گاو است. 6 به ازای هر گروه) اختصاص داده شدند. همانگونه که تراژدیهایی مثل رستم و سهراب در شاهنامه هست، تراژدیهایی مثل مرگ ناجوانمردانة ابومسلم، سرگذشت سلطان جلالالدّین خوارزمشاه و کشته شدن فتحعلیخان زند به علّت خیانت، در شاهکار وجود دارند. ضعف در تشخيص بموقع فحلي و آبستني موجب مي شود تا فحليهاي زيادي در زمان طول عمر اقتصادي گاو از دست برود كه اين امر به خودي خود سبب طولاني شدن فاصله دو زايمان و به تبع آن ضررهاي مالي فراوان به دامداران مي گردد.

نیز از خون به شیر منتقل می شود . محصول اصلی تولیدی طرح شیر می باشد و در کنار آن فروش گاوهای نر و همچنین فروش گاوهای ماده ای که بازدهی مناسب ندارند نیز از جمله محصولات طرح می باشد. پرورش گاو شیری از جمله مشاغلی است که طرفداران خاص خودش را دارد , علاقه مندانی که به کارپروش گاو شیری علاقه دارند برای شروع این کار نیاز به داشتن اطلاعاتی دارند که بتوانند با این کار بیشتر آشنا شوند. 6-سایر ترکیبات شیر: علاوه بر ترکیبات پنج گانه فوق که قسمت عمده شیر را به خود اختصاص داده و ترکیبات اصلی شیر هستند شیر حاوی ترکیبات دیگری نیز می باشدکه اگر چه مقدارشان کم می باشد ولی بعضا از اهمیت زیادی برخوردار هستند از جمله این مواد می توان به ویتامین ها و آنزیم ها اشاره کرد، همچنین وجود ترکیبات ازته غیر پروتئینی و بعضی از گازها در شیر در شیر قابل ذکر است .

اين ماده پر ارزش به دليل داشتن دو جزء اصلي خود يعني پروتئين و كلسيم در تغذيه انسان جايگاه ارزشمندي دارد. علاوه بر اين دو، ماده شير در تأمين نيازهاي پروتئيني افراد نيز نقش بسزايي دارد. مصرف يك ليتر شير با داشتن در حدود 15/1 گرم كلسيم، نياز كلسيمي افراد در سنين مختلف را تا حدود زيادي برطرف مي كند. بايد به اين نكته اشاره كرد كه همواره تقاضاي بازار براي شير با كيفيت بالا است، علاوه بر اين تركيبات آن نيز بايد متناسب با نياز مصرف كننده باشد. در موقع استفاده از جيره هاي حاوي ذرات ريز يا آردي به منظور بازده بهتر خوراك مصرفي و جلوگيري از ضايعات تنفسي از مواد خيس كننده و چسباننده نظير چربي يا ملاس استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید