سوالات متن درس ششم جغرافیا دهم+ سوالات تستی – حالا درس

سرطان روده بزرگ غیر پولیپ ارثی، همچنین به عنوان سندرم لینچ یا HNPCC شناخته می شود و یک سندرم ارثی سرطان کولورکتال است که در آن اعضای خانواده آسیب دیده می توانند در 30 تا 40 سالگی بروز کند. به عنوان نمونه سال آبی ۸۳-۱۳۸۲ در ایران سال به نسبت پر آبی بوده است . استخر روباز پارک ارم در ماههای گرم سال به یکی از محبوبترین مکانها تبدیل میشود و افراد زیادی را به سوی خوب جلب میکند. انسداد روده می تواند به یک خطر بزرگ برای زندگی فرد تبدیل شود و باید هرچه سریع تر برای درمان آن اقدام کرد .

با این حال، کسانی که به دنبال کوکتل توسط استخر و یا سرگرمی های جدی ناامید خواهد شد. این پارک شناختهشده اولینبار در سال 1353 به وسیله علی خرم تأسیس شد و با نام پارک خرم شناخته میشد؛ بعد از انقلاب نام اینجا را به ارم تغییر دادند. لازم به توضیح است که لونای شماره 3 از دو لونای دیگر کوچکتر است و تابلو و علامتی هم مسیر رسیدن به آن را مشخص نمیکند.

وی یادآور میشود: موضوع دیگری که در مورد ارمنستان وجود دارد، این است که کارخانه قدیمی نیروگاه اتمی ارمنستان هم میتواند یکی از دلایل آلودگی ارس باشد. دین مردم افغانستان پیش از ظهور اسلام، بودایی و نیز زرتشتی بوده است. دریاچه پارک ارم شرایط مناسبی را برای علاقه مندان به ماهیگیری نیز فراهم کرده است. در این دریاچه، مکان مناسبی برای پارک کردن وسایل نقلیه وجود دارد و مکان های خوبی برای نشستن در حوالی دریاچه نیز وجود دارد. این فرصت خوبی است تا کمی در هزینههای گشت و گذارتان صرفهجویی کنید و بتوانید از بازیهای بیشتر در این پارک لذت ببرید.

در واقع دریاچه اوان برای پرندهنگری جای خیلی خوبی است. خیلی کار سختی بود و تقریباً مطمئن شده بودم که کار من نیست و بهمین دلیل با صدا زدن دو نفر از جوانان عبوری، از آنها کمک خواستم و بالاخره به هر زحمتی بود درش آوردیم. عرشیا در خصوص چگونگی صید این ماهی گفت : واقعیتش را بخواهید از اونجا که امروز تنها به پارک آمده بودم و فکرش را نمی کردم این ماهی به قلابم بیافتد دقایق خیلی سختی را پشت سر گذاشتم تا این ماهی را صید کنم.

عرشیا که این خاطره را یک خاطره فراموش نشدنی برای خودش می دانست و می گفت آنقدر به این ورزش علاقمند است که فکر نمی کند به این زودی ها آن را کنار بگذارد با گفتن این جمله که ” تا هر موقع که ماهی را از آب بگیری تازش منهم ماهی گیری می کنم ” در پاسخ به این سئوال که اگر روزی شاهد به دام افتادن همین ماهی باشه چه کار خواهد کرد، گفت : احساس می کنم یک جورهایی به آن وابستگی عاطفی پیدا کردم و اگر خودم این ماهی رو بگیرم حتماً دوباره رهاش می کنم و اگر ببینم کس دیگری هم آن را صید کرده مطمئناً ازش خواهش می کنم رهاش کنه.

این جوان ۲۷ ساله در گفتگو با روابط عمومی ارم سبز گفت : من از سال ۱۳۸۰ بصورت حرفه ای و با هدف تفریح ماهی گیری می کنم و توی این مدت به جاهای مختلف سفر کرده ام که از آن جمله می توانم به سد ارومیه و سدهای دیگر اشاره کنم، ولی بدلیل نزدیکی محل زندگی ام به پارک ارم، مدت زیادی است که در این مجتمع تفریحی به این تفریح می پردازم.

ماهی ۱۵ کیلوئی صید شده توسط یکی از علاقمندان به ماهی گیری دریاچه ارم، پس از دقایقی خروج از آب و انداختن عکس یادگاری با صیاد خود، مجدداً به جمع خانواده اش بازگشت. همچنین در برخی زمانهای سال ممکن است مسابقات ورزشی اسکی روی آب و ماهیگیری در این منطقه برگزار شود و شما میتوانید از شرکتکنندگان این رقابت یا تماشاییان پرشور آن باشید. ترکیباتی که باقی میمانند شامل موادی غیرقابل هضم به همراه سلولهای مخاطی مرده، باقیمانده باکتریها و غذای هضم نشده باکتریها است. ناگفته نماند در جاده دریاچه چورت قایقی برای اجاره دادن وجود ندارد و علاقه مندان به این ورزش خودشان به همراه خود قایق های بادی را می آورند و مورد استفاده قرار می دهند.

منطقه نمونه گردشگری چشمه مرغاب در شهر عسگران تیران و کرون، با جاذبه های طبیعی بکر و زیبا گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. البته باید بگم که این ماهی تا سه ماه به سمت هیچ قلابی نخواهد رفت. در راستای دشت ساواشی پیش بروید تا به تنگه سا برسید. ۵ دقیقه لازم است تا به بلندترین نقطه دستگاه برسید. بعد از سقوط وقتی پا روی زمین میگذارید گرمای بسیار زیادی را در تن خود احساس خواهید کرد که ناشی از سرعت و شتاب بالا است که منجر به ترشح آدرنالین در بدنتان شده است. شهربازی پارک ارم در 3 محوطه جدا از یکدیگر آماده است تا یک روز هیجانانگیز و مفرح را به میهمانان خود هدیه کند.

به عنوان مثال قیمت بلیط باغ وحش به ازای هر نفر بالای ۵ سال، ۳۰ هزار تومان است. این بخش از پارک ارم که با عنوان قلعه سحرآمیز شناخته میشود در سال 1385 بهرهبرداری شد. لونای یک قدیمیترین بخش از شهربازی ارم است و میتوان آن را در ضلع شمال غربی پارک پیدا کرد. باغ وحش ارم را میتوان بزرگترین باغ وحش پایتخت بهحساب آورد. وسعت پارک ارم ۷۰ هکتار است این پارک دارای یک دریاچه ۹ هکتاری است که میتوان در آن به قایقرانی و ماهیگیری نیز پرداخت. این دریاچه شگفتانگیز، ویژگیهایی دارد که گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند.

این سرزمین تا روزگار سامانیان همچنان هویت ایرانی خود را حفظ کرد و اقوام ایرانی در این منطقه اکثریت غالب را در اختیار داشتند. ↑ «۲۳ کشته و زخمی بر اثر انفجار در منطقه جبرئیل هرات»، خبرگزاری شفقنا. براساس گزارش های رسمی تنها در ۲۰۱۲ میلادی حدود ۵ هزار خانوار منطقه به دلیل خشکسالی و خشک شدن دریاچه هامون خانه و محل سکونت خود را ترک کرده اند که با احتساب مهاجرت های سال های گذشته در مجموع ۶۰۰ هزار نفر از منطقه سیستان به مناطق دیگر ایران مهاجرت کرده اند و آنان که مانده اند، هرسال فقیرتر می شوند.

شهر تهران مکانهای تفریحی متنوعی را در خود جای داده و یکی از محبوبترین آنها، پارک ارم تهران است. برخی کارشناسان معتقدند: برای نجات دریاچه ارومیه به جای خشکاندن ارس و از بین بردن زمینهای بارور نقاط دیگر، باید از مصرف آب کاسته شود و به وزارت نیرو اجازه داده شود تا آب رودخانههایی را که بهطور طبیعی به دریاچه ارومیه میریختهاند دوباره به دریاچه ارومیه بریزند. در فاصلة سالهای 1253ـ 1310 ش/1874 و 1931 حدود 1ر3 متر بوده و، به همین جهت است که ارتفاع سطح آب این دریاچه را نسبت به سطح دریای آزاد، در چندین مورد پیاپی، 49 متر (میانگین ارتفاع بنابر بولشایا ) و 52 متر (لایمباخ ) و 54 متر (بالاترین حدّ آن در 1931) تخمین زدهاند.

فعل اسنادی: فعلهایی اند که مسند را به نهاد نسبت می دهند و معنای دیگری ندارند؛ «ام، ای، است، ایم، اید، اند» فعلهای اسنادی اند؛ ولی «بود، شد، گشت، گردید» اگر به معنای «است» بیایند اسنادی خواهند بود. در پارک ارم چه می بینید؟ معرفی پارک ارم تهراندر پارک ارم چه می بینید؟ ما آدمها در مواجهه با پدیدهها، چه پدیدههای طبیعی و چه پدیدههای غیر طبیعی، احساسی خاص را دریافت میکنیم و بر مبنای همان احساس برای آن پدیده نامی انتخاب میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید